Aktywny Senior

Bądźcie aktywni bez względu na wiek!

Ośrodki Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA zapraszają na zróżnicowane zajęcia prozdrowotne dedykowane seniorkom i seniorom w ramach programu „Senior starszy, sprawniejszy” W naszej ofercie znajdą Państwo zajęcia w wodzie, na sali gimnastycznej, jak również możliwość korzystania z siłowni pod okiem wykwalifikowanych trenerów. Jeśli chcesz zadbać o właściwą kondycję, rozruszać organizm, jednocześnie dobrze i zdrowo się bawić to koniecznie odwiedź nasze Ośrodki.

„Aktywny Senior” w wodzie

To specjalnie dobrany zestaw ćwiczeń, dzięki którym zwiększą Państwo swoją wytrzymałość, zadbają o sprawność układu oddechowego, krążenia a przede wszystkim wzmocnią swoje stawy i mięśnie. Podczas zajęć wykonywane są różne formy ćwiczeń gimnastycznych ogólnorozwojowych, oddechowych, gibkościowych i rozciągających ukierunkowanych na wzmocnienie i usprawnienie poszczególnych grup mięśniowych.

Zajęcia w wodzie pozytywnie wpływają zarówno na zdrowie fizyczne jak i zdrowie psychiczne, dając dobrą zabawę, a właściwości wody rozładowują skutki gromadzącego się stresu, co pozytywnie wpływa na samopoczucie.

„Aktywny Senior” na sali

Zajęcia wykorzystujące elementy rehabilitacyjne i fitnessu. Połączenie tych dwóch cech doskonale minimalizuje skutki przeciążenia układu ruchu, poprawia elastyczność mięśni zmniejszając ich napięcie, jak również pozytywnie wpływa na stabilizację kręgosłupa. Ćwiczenia dostosowane są do potrzeb osób starszych. Wspólna aktywność fizyczna daje możliwość poznania nowych ludzi, z którymi można dzielić wspólną pasję. To natomiast stanowi niewyczerpalne źródło do rozmów.

„Aktywny Senior” w siłowni

Codzienne obowiązki domowe związane z noszeniem zakupów, wchodzeniem po schodach, praniem czy też sprzątaniem mogę stwarzać spore problemy. W tym celu proponujemy Państwo możliwość korzystania w wybrane dni i godziny z naszych siłowni pod okiem wykwalifikowanych trenerów, którzy doradzą przy doborze i technice wykonywania odpowiednich ćwiczeń. Warto zadbać o poprawę jakości swojego życia już dziś przez zachowanie niezależności i samodzielności. Dzięki systematycznej aktywności ruchowej zyskają Państwo nie tylko lepsze samopoczucie ale przede wszystkim poprawią swoją siłę i kondycję fizyczną co będzie miało przełożenie w codziennych czynnościach

Warunkami uczestnictwa są:

  • zameldowanie na terenie m.st. Warszawy
  • ukończony 55 rok życia
  • posiadanie legitymacji emeryta lub rencisty.