30. Warszawski Triathlon Zimowy. Małek najlepszy, znakomita frekwencja

31 stycznia 2019

Warszawski Triathlon Zimowy to jedyna i niepowtarzalna impreza, która na stałe wpisała się w sportowy kalendarz stolicy. Niepowtarzalność tej imprezy polega na fakcie, że w przeciwieństwie do tradycyjnej formy triathlonu, zawodnicy zamiast pływać w jeziorze, mierzą się ze sobą na torze łyżwiarskim. Pozostałe dyscypliny nie ulegają zmianie – sportowcy mają do pokonania również trasę biegową i rowerową. Drugiego takiego wydarzenia sportowego nie ma obecnie w Europie.

90-procentowy wzrost frekwencji!

Zawody organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa i AKTYWNĄ WARSZAWĘ wzbudziły w tym roku bardzo duże zainteresowanie, a chłodny zimowy poranek sprzyjał zimowej rywalizacji. Na linii startu zlokalizowanej przy torze łyżwiarskim w Ośrodku Stegny stanęła rekordowa liczba uczestników: 53 drużyny i 226 zawodników.

- Jesteśmy pod wrażeniem zawodników i tegorocznej frekwencji. Zawody cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. W tym roku zanotowaliśmy ponad 90 procentowy wzrost liczby uczestników w stosunku do roku ubiegłego. To doskonały wynik, ale zamierzamy go poprawić już podczas kolejnej edycji – zdradził plany organizatora Karol Adamaszek, Kierownik Działu Marketingu i Organizacji Imprez AKTYWNEJ WARSZAWY.

Najlepsi: Małek i MKK Team Płońsk

Punktualnie o 10:30 rywalizację rozpoczęły zespoły. Linię mety najszybciej pokonał MKK Team Płońsk z czasem 37:42, przed KK Żoliber i Legion Mapei. Rywalizacja do ostatnich metrów była bardzo zacięta, a różnica pomiędzy pierwszą, a trzecią drużyną wyniosła ledwie 24 sekundy.

Dwie godziny po drużynach, do zmagań ruszyli zawodnicy klasyfikowani indywidualnie. Faworytem rywalizacji był Tomasz Szala, który miał jasny cel: wygrać zawody po raz trzeci z rzędu i tym samym skompletować zimowego hattrick’a. Sztuka ta jednak mu się nie powiodła, gdyż choć pokonał linię mety jako pierwszy, to ze względu na brak kasku podczas etapu łyżwiarskiego, został zdyskwalifikowany przez sędziów. Tym samym zwycięzcą zawodów został Piotr Małek z zespołu Ibox Mała Liga Cycling Team, który pokonał trasę w czasie 41:59. Pozostałe miejsca na podium zajęli Jarosław Górecki i Michał Lachowicz.

Na trasie zawodów zameldowało się liczne grono kibiców, którzy swym dopingiem i zaangażowaniem wspierali ekstremalnych triathlonistów.

Kolejny Warszawski Triathlon Zimowy już za rok.