LogowanieRejestracja
Strona główna

 AKTUALNOŚCI

Porady Trenera I-Sport: Bieganie i Trzech Lekarzy Duszy
2017-04-05 09:12:01

Złamane serce to fatalna sprawa. Człowiek się miota, tęskni, chodzi zadumany i smętny. Kręci się wokół lodówki i zajada smutki lodami, czekoladą, zapija winem i zamyka się w sobie.

Oczywiście będą też tacy, którzy lubią ten swój cierpiętniczy stan, bo ostentacyjne pokazywanie światu „o jak mi źle…”, daje nadzieję na towarzyskie współczucie i zrozumienie. To nic, że zamęczamy otoczenie swoim nieustannym rozpamiętywaniem wad i zalet swojego/swojej -ex.

Ale Ci, którzy chcą się jak najszybciej otrząsnąć i wrócić do pionu jest skuteczne lekarstwo. A w zasadzie 3 lekarstwa, w które matka natura przewidująco wyposażyła nas na takie „smutasy”. Poznajcie więc 3-ech lekarzy duszy:
1. endorfiny - hormony peptydowe, które są endogennymi opioidami. Albo inaczej „hormony szczęścia”.
2. dopamina - neuroprzekaźnik odpowiedzialny m.in. za procesy emocjonalne (np. zażywanie kokainy stymuluje właśnie wydzielanie dopaminy)
3. GABA - aminokwas, pełniący funkcję neuroprzekaźnika, odpowiada mi.n za rozluźnienie mięśni oraz ograniczanie niepokoju i strachu

I wiecie co? Jest bardzo prosty sposób i nieinwazyjny, żeby zafundować sobie koktail z tych 3-ech składników: BIEGANIE! Badania opublikowane w Journal of Neuroscience zdecydowanie potwierdziły że wysiłek fizyczny to najlepszy wymyślony, naturalny narkotyk na obniżony nastrój.

A więc - jeżeli nie dla sportu i zdrowia, to zakładaj buty i biegnij, kiedy masz czarne myśli! Bieganie je rozwieje. Tak nas na szczęście stworzyła Matka Natura :)) i chwała jej za to! ;)

A teraz jeszcze możesz mieć swojego trenera i-Sport, który zawsze będzie o Ciebie dbał i zrobi wszystko, żebyś wytrwał w swojej aktywności i pokonywał swoje słabości. Może warto zainwestować w taką relacje po innych nieudanych doświadczeniach :) Zapraszamy na www.i-sport.pl

SCSAW foto

Stołeczne Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA
ul. Rozbrat 26
00 - 429 Warszawa
NIP 526-25-19-160
Regon 017189671
NIP i REGON nadany Stołecznemu Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA
służy tylko do rozliczeń płacowych z pracownikami zatrudnionymi w SCS AW
bip

Centrala Recepcja O/Rozbrat 26
rozbrat@aktywnawarszawa.waw.pl
tel: 22 162 72 00

Dział Marketingu:
marketing@aktywnawarszawa.waw.pl
tel: 22 1627217
Sekretariat
tel: 22 162 72 09
biuro@aktywnawarszawa.waw.pl